Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2012-13

Impreza

Kiermasz Misyjny

20 marca 2013

 

Sukces Kiermaszu Misyjnego

     Wielkanocne Rekolekcje zakończyły się wielkim Kiermaszem Misyjnym w szkole zorganizowanym przez wolontariuszy pod opieką katechetki siostry Klary.

     A oto relacja jednego z uczestników;

     Podczas tegorocznych Rekolekcji Wielkanocnych w naszej Szkole odbył się Kiermasz Misyjny. Celem Kiermaszu było zebranie jak największej ilości pieniędzy na zakup kóz do Demokratycznej Republiki Konga, które zapewnią mleko dla dzieci.

     Dzięki niektórym uczniom kiermasz był bardziej obfity w różnorodne rzeczy. Największy wkład mieli członkowie ruchu T.O.M.B.O.S na czele z Siostrą Klarą. Właśnie oni zajmowali się sprzedażą i uszyli kilka etui oraz futerałów na telefony komórkowe.

     Na kiermaszu zaprezentowano także rękodzieła "młodych twórców" - uczniów SP3 w Zielonce. Stoiska były ustawione w hallu szkoły i mogli je odwiedzać nie tylko uczniowie i grono pedagogiczne, ale także osoby z zewnątrz. W sprzedaży były pisanki i baranki wielkanocne, zabawki oraz własnoręcznie wykonana biżuteria. Można było odwiedzić stoiska z wyrobami kulinarnymi, gdzie sprzedawano między innymi sushi.

     Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, co znalazło przełożenie na zebraną sumę pieniędzy. Akcja przyniosła efekt finansowy w postaci 3255 złotych.

     Za tę kwotę można kupić ponad 20 sztuk kóz mlecznych i przetransportować je do Demokratycznej Republiki Konga, gdzie sytuacja ludności cywilnej jest wyjątkowo dramatyczna.

tekst Rafał(kl.6)

 

fot. Michał G.(6b)
opracowanie: autor strony

autor: Anna Rozalska Opublikowano:2012.04.19 Aktualizacja strony: 2013.05.15 Start