Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2012-13

Konkursy

Konkurs - Bezpieczna Zielonka

14 grudnia 2012

 

     W piątek 14 grudnia br. w Urzędzie Miasta Zielonka odbyło się wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego w ramach kampanii społecznej "Widzisz zagrożenie - Reaguj!". Wystawę prac zorganizowano na I piętrze Urzędu Miasta.

Logo Bezpieczna Zielonka

     Konkurs skierowany został do uczniów szkół podstawowych z Zielonki. Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej interpretującej temat: "Jak zachować się w sytuacji zagrożenia".

wystawa prac plastycznych

     Konkurs podzielono na dwie grupy wiekowe. Uczniowie klas 0-III przedstawiali jak należy zareagować na jedną z wybranych sytuacji: agresywny pies, bójka, pożar, osoba potrzebująca pomocy medycznej. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie wykonać komiks: Jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia: w domu lub w szkole lub na ulicy.

     Celem konkursu było zaangażowanie uczniów zielonkowskich szkół w tematykę bezpieczeństwa. Równolegle z konkursem w zielonkowskich szkołach odbywały się pogadanki na temat bezpieczeństwa prowadzone przez policję i straż miejską.

dyplom

     Na konkurs wpłynęły 44 prace ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka. Oceny prac dokonało jury w Urzędzie Miasta Zielonka. Nagrody dla zwycięzców i upominki dla uczestników konkursu wręczył burmistrz Grzegorz Dudzik.

     WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "Widzisz zagrożenie - Reaguj!"

plansza z fotografiami z wydarzenia, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta

     Kategoria uczniowie klas 0-III (prace plastyczne):

     Komisja postanowiła przyznać cztery równoważne nagrody (I miejsca) dla autorów:

  • Zosia Grzymała - klasa I SP2
  • Igor Cholewiński - klasa II SP2
  • Dominik Zapała - klasa III SP2
  • Magdalena Wiślańska - klasa III SP2
  • oraz Wyróżnienie - Oskar Pająk - klasa III SP2

     Kategoria uczniowie klas IV-IV (komiks):

dyplom

  • Miejsce I - Kamil Mikiel klasa V SP3
  • Miejsce II - Kornelia Hrynkiewicz klasa VI SP2
  • Miejsce III - Błażej Włodarczyk klasa V SP2

     Kampania społeczna "Widzisz zagrożenie - Reaguj!" prowadzona jest w ramach projektu "Bezpieczna Zielonka" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Zachowań Aspołecznych "Razem Bezpieczniej"

 tekst dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Zielonka


opracowanie: autor strony

poczta szkolna Stronę opublikował: autor: Anna Rozalska Opublikowano: 2012.12.22 Aktualizacja: 2012.12.22 do strony głównej