Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2012-13

Zajęcia dodatkowe

"Lepszy start w przyszłość
dla uczniów ze szkół podstawowych w Zielonce"

od 17 września 2012

Zobacz tabelę aktualnego planu zajęć dodatkowych wyrównawczych i kółek zainteresowań dla klas 4-6
Zobacz plan zajęć korekcyjno kompensacyjnych dla klas 4-6
(plany zajęć aktualne dla semestru drugiego)

logotyp projektu

 

     "Lepszy start w przyszłość dla uczniów ze szkół podstawowych w Zielonce"
     W r.szk.2011-12 naszej szkole zorganizowano bezpłatne zajęcia dodatkowe dla uczniów z klas 1-3 oraz 4-6 finansowane z projektu "Lepszy start w przyszłość dla uczniów ze szkół podstawowych w Zielonce" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (EFS - Europejski Fundusz Społeczny). Były to różnorodne zajęcia: koła zainteresowań dla uczniów uzdolnionych (matematyczno-logiczne, ekologiczno-przyrodnicze, informatyczne, j. angielskiego), zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze (z matematyki, przyrody, informatyki, j. angielskiego), zajęcia terapii emocjonalnej i prospołecznej, oraz korekcyjno-kompensacyjne. Rodzice zapisują dzieci na zajęcia na formularzach rozdawanych przez prowadzących. Zajęcia trwały do końca czerwca w tym roku szkolnym. Nowe zapisy i kontynuację zajęć zaplanowano na rok szkolnym 2012/13.

zajęcia informatyczne

     Od dnia 17 września 2012 rozpoczęły się bezpłatne zajęcia dodatkowe z informatyki dla klas 4-6 z podziałem na 5 różnych grup oraz zajęć wyrównawczych (2 grupy). Zgłoszenia na formularzach wypełniali rodzice. Uczniowie obecnych klas 5-6 zarejestrowani w ubiegłym roku szkolnym są zapisani na tegoroczne zajęcia bez obowiązku składania nowych formularzy. Rozpoczęły się także niektóre zajęcia indywidualne, wyrównawcze prowadzone w ramach godzin nauczycielskich. Bezpłatne zajęcia dodatkowe rozpoczynają się po skompletowaniu grupy i ustaleniu terminu z prowadzącym nauczycielem.

     Zajęcia dodatkowe dla uczniów klas 4-6 to:

 • koła zainteresowań dla uczniów uzdolnionych
  • matematyczno-logiczne
  • ekologiczno-przyrodnicze
  • informatyczne
  • j. angielskiego
 • zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
  • z matematyki
  • przyrody
  • informatyki
  • j. angielskiego
 • zajęcia terapii emocjonalnej i prospołecznej
 • zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
Zajęcia te wchodzą w skład projektu "Lepszy start w przyszłość dla uczniów ze szkół podstawowych w Zielonce" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (EFS - Europejski Fundusz Społeczny). Zajęcia kółek zainteresowań finansowane przez Urząd Miasta rozpoczynają się po zatwierdzeniu programów i przydziału godzin. Ogłoszenia podają prowadzący nauczyciele. Plany zajęć podane są na terenie szkoły.

     oto fotografie z ciekawszych zajęć informatycznych.

zajęcia informatyczne

zajęcia informatyczne

zajęcia informatyczne

zajęcia informatyczne

zajęcia informatyczne

 

tekst, fot.:
opracowanie: autor strony

poczta szkolna Stronę opublikował: autor: Anna Rozalska Opublikowano: 2012.10.22 Aktualizacja: 2013.02.12 do strony głównej