Szkoła Podstawowa nr 3 w Zielonce
rok szkolny 2012-13

Profilaktyka

program profilaktyczny Debata

czerwiec 2013

 

     Spotkanie klasy 6B z Panem Krzysztofem Wojcieszkiem

     Kilka tygodni temu do naszej szkoły przyszedł pan Krzysztof Wojcieszek, a dokładnie do klasy 6. Tematem tych lekcji był "Alkohol".

     Na początku pierwszej lekcji mieliśmy wstęp do tematu. Mianowicie najpierw pan Krzysztof się przedstawił, następnie poprosił klasę, aby każda osoba powiedziała swoje imię. Potem wszyscy dostali po cukierku. Po poznaniu się, pan zapytał czy klasa wie, co to jest alkohol i jakie są skutki alkoholu. Kilka osób wiedziało. Następnie każdy dostał karteczkę, na której miał odpowiedzieć na pytania związane z alkoholem np. czy piłeś/aś w swoim życiu alkohol, czy chciałbyś/chciałabyś żeby na twoim ślubie był podawany alkohol.

     Na drugiej lekcji był ciąg dalszy tego tematu. Jednak pan Krzysztof próbował nam bardziej objaśnić to, że alkohol bardzo nam niszczy organizm i dzieci do 18 roku życia nie powinny pić takich rzeczy. Następnie przenieśliśmy się trochę do przyrody, ponieważ pan wyjął ze swojej torby puszkę po piwie i objaśnił nam, że taka puszka rozkłada się w lesie ponad 12 lat. Dał klasie do myślenia, bo wtedy dużo osób zaczęło zadawać pytania.

     Na trzeciej lekcji, pan Krzysztof brał kilku chętnych na środek klasy i pokazywał, że człowiek trzeźwy stoi bliżej pana, a człowiek pijany oddala się coraz bardziej i kiedy jest bardzo daleko to znaczy, że wpadł w nałóg i ciężko jego wyleczyć. Na koniec ostrzegł klasę, że kiedy w przyszłości zaczną pić alkohol, to nie mogą pić go często, bo się uzależnią.

tekst: uczennica kl.6b

foto

 

tekst, fot
opracowanie: autor strony

autor: SP3 Zielonka Opublikowano:2013.06.28 Aktualizacja strony: 2013.07.12 Start